Arkadiusz Milik trafił dla Ajaksu. Ósmy gol w sezonie

PAP/EPA/Olaf Kraak

Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Ajaksu Amsterdam w meczu z ostatnim w tabeli holenderskiej ekstraklasy De Graafschap 2:1. Polak najlepiej odnalazł się w polu karnym przy stałym fragmencie gry i strzałem głową pod poprzeczkę otworzył wynik meczu.

W 38. minucie gry wyrównał Kristopher Vida, zaś gola, który ustalił wynik spotkania zdobył w drugiej połowie pomocnik Ajaksu, Riechedly Bazoer. Zespół z Amsterdamu kończy rok na pierwszym miejscu w lidze. Po 17. kolejkach ma 41 punktów, o trzy więcej od PSV Eindhoven.

Statystyki ofensywnej formacji podopiecznych Franka de Boera wyglądają imponująco. Do mającego na koncie 8 ligowych trafień El Ghaziego dołączył dziś Milik. Po 7 goli na koncie mają Viktor Fischer i Davy Klaassen.