Premier: dziecko to inwestycja, a nie koszt. Program 500+ skierowany do konsultacji społecznych

Polska

Polskie państwo przystępuje do najważniejszej inwestycji w rodzinę - powiedziała premier Beata Szydło podczas spotkania świątecznego z rodzinami wielodzietnymi. Dodała, że kieruje program 500 + do konsultacji społecznych.

Premier mówiła, że "rodzina jest dla rządu największym zobowiązaniem". - Nie jest sztuką napisać projekt zza biurka, sztuką jest, by ten projekt był skuteczny - powiedziała o programie 500+ dodając, że właśnie dlatego rząd zaprasza do konsultacji wszystkie polskie rodziny. Podkreśliła, że "najważniejszą sprawą jest to żeby to był nasz wspólny projekt". 

 

Zaznaczyła, że 500 zł wsparcia nie jest zasiłkiem. - W tym projekcie dajemy możliwość skorzystania nie z pomocy państwa, bo to najlepsza inwestycja – państwo polskie przystępuje do swojej najlepszej inwestycji. Dziecko to inwestycja, a nie koszt - stwierdziła Beata Szydło.

 

Program "Rodzina 500+" ma wejść w życie już w 2016 r., dzięki niemu rodzice otrzymają 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, a w przypadku rodzin, których dochód na osobę nie przekroczy 800 zł miesięcznie (1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) świadczenie będzie przysługiwało również na pierwsze dziecko.

 

Polsat News, PAP

Az/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie