Po groźbach zamachów zamknięto wszystkie szkoły w Los Angeles. Mógł być to tylko głupi żart

Świat
Po groźbach zamachów zamknięto wszystkie szkoły w Los Angeles. Mógł być to tylko głupi żart
Flickr/ ThoseGuys119/ CC BY 2.0

Alarm ogłoszono we wtorek rano czasu lokalnego po odebraniu gróźb przeprowadzenia ataków z użyciem bomb i broni palnej. Niemiecka agencja DPA, powołując się na przedstawiciela lokalnych władz informuje, że przyczyną alarmu i zamknięcia wszystkich szkół w okręgu Los Angeles był prawdopodobnie "głupi żart".

Groźby zostały przekazane za pośrednictwem poczty elektronicznej z komputera w Niemczech, we Frankfurcie nad Menem.


Władze zdecydowały o zamknięciu wszystkich, ponad tysiąca szkół publicznych i pozostawieniu w domach ponad 640 tysięcy uczniów od zerówki do liceum.


Do wszystkich szkół wysłano policję, która poszukuje ładunków wybuchowych. Uczniowie mają wrócić do zajęć w środę.


Władze Nowego Jorku poinformowały, że także otrzymały niemal identyczne groźby, ale  uznały je za niewiarygodne i nie nakazały zamknięcia szkół. Szef nowojorskiej policji William Bratton określił reakcję władz Los Angeles jako "przesadną" i ostrzegł przed wywoływaniem paniki.


Do alarmu w Los Angeles doszło prawie dwa tygodnie po masakrze w pobliskim mieście San Bernardino, gdzie dwoje sprawców otworzyło ogień do kilkuset ludzi zgromadzonych na przyjęciu świątecznym w ośrodku pomocy niepełnosprawnym. Zginęło 14 osób, a 21 zostało rannych. Napastnicy zostali zabici w policyjnej obławie.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie