Musiał, Malejonek i Golcowie wśród ambasadorów Światowych Dni Młodzieży

Polska
Musiał, Malejonek i Golcowie wśród ambasadorów Światowych Dni Młodzieży
PAP/Jacek Bednarczyk

Znani dziennikarze, aktorzy, muzycy, sportowcy, podróżnicy i działacze społeczni będą rozpowszechniać idee Światowych Dni Młodzieży. Wśród przedstawionych w Filharmonii Krakowskiej ambasadorów ŚDM 2016 znaleźli się m. in. aktor Maciej Musiał, muzycy bracia Paweł i Łukasz Golcowie oraz założyciel i lider zespołu Maleo Reggae Rockers Dariusz Malejonek.

- Ambasadorzy to ludzie, którzy swoją postawą nas zaintrygowali - a więc wiemy, że są to osoby, które inspirują młodych. Chcemy, aby pomogli nam zapraszać pielgrzymów do Krakowa i przez kolejne 8 miesięcy mówić o tej wielkiej idei Światowych Dni Młodzieży - powiedziała Ewa Korbut z biura prasowego ŚDM 2016. Dodała, że dzięki swoim dokonaniom zawodowym ambasadorzy są również przykładem, że wiara chrześcijańska jest fundamentem dobrego i kreatywnego życia.

 

Muzycy, aktorzy, sportowcy i podróżnicy

 

Ambasadorzy Światowych Dni Młodzieży, to osoby wywodzące się z różnych środowisk. Wśród zaszczytnego grona znaleźli się m.in. aktorzy (Radosław Pazura i Maciej Musiał), muzycy (Patrycja i Grzegorz Markowscy, Łukasz i Paweł Golcowie, Muniek Staszczyk oraz Darek Malejonek), dziennikarze (Przemysław Babiarz i Brygida  Grysiak-Ciesiołkiewicz), duchowni (bp Rafał Markowski, ks. Jan Kaczkowski), sportowcy (Jerzy Dudek i Mateusz Ligocki) oraz podróżnicy (Marek Kamiński i Jan Mela).

 

 

fot. PAP/Jacek Bednarczyk 

 

Jak podkreślił obecny na spotkaniu kard. Stanisław Dziwisz, najważniejsze w byciu ambasadorem ŚDM 2016 jest godne reprezentowanie toczących się przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. - Chodzi o przekazywanie myśli, tego, na czym nam zależy. Aby do młodzieży skutecznie dojść z istotnymi treściami, bo przecież właśnie one zostaną w sercach i umysłach po zakończeniu tego wielkiego święta młodych - ocenił hierarcha.

 

KAI, PAP

mr/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze