Grupiński: Jarosław Kaczyński manipuluje świadomością społeczną ws. TK

Polska
Grupiński: Jarosław Kaczyński manipuluje świadomością społeczną ws. TK
Polsat News

- Trybunał Konstytucyjny bada zgodność decyzji z konstytucją, a nie polityczność reform. Jarosław Kaczyński, mówiąc o blokowaniu kluczowych dla PiS reform przez poprzedni skład sędziów insynuuje coś, co nie miało miejsca. To jest manipulowanie świadomością społeczną - mówił w programie "Graffiti" w Polsat News poseł Platformy Obywatelskiej Rafał Grupiński.

- To o czym mówi Jarosław Kaczyński to komunikat dla ludzi, którzy niewiele zajmują się na co dzień polityką. Natomiast słyszą gdzieś w radio czy telewizji, że TK zabrałoby im 500 zł na dziecko. W ten sposób działa popaganda Jarosława Kaczyńskiego, co jest niedopuszczalne - mówił Grupiński.

 

Poseł PO dodał, że jego partia przygotowuje wniosek o postawienie Andrzeja Dudy przed Trybunałem Stanu. - W moim przekonaniu prezydent w ostatnim miesiącu co najmniej trzy razy złamał prawo -  stwierdził Grupiński. Zaznaczył, że Platforma "w niedługim czasie będzie zbierać podpisy pod wnioskiem do sejmowej komisji odpowiedzialności konstytucyjnej o zbadanie tych naruszeń".

 

"Politycy PiS zamknięci w swoim gronie"


- Nie obawiam się samej dyskusji, obawiam się jej międzynarodowych skutków - tak poseł PO skomentował zapowiedź dyskusji na temat sytuacji w Polsce w Parlamencie Europejskim. Przewodniczący PE Martin Schulz w jednym z wywiadów uznał, że ostatnie wydarzenia w Polsce mają charakter zamachu stanu.

 

Zdaniem Grupińskiego reakcje Zachodu źle wpływają na postrzeganie naszego kraju. Zaznaczył, że działania PiS wokół TK mogą "obniżyć rangę Polski na arenie międzynarodowej". -  Wydaje mi się, że politycy PiS zamknięci w swoim gronie, w większości nieznający języków obcych, nie śledzący tego co się dzieję za granicami państwa nie rozumieją i nie wiedzą jak dużo się o Polsce dyskutuje w mediach zachodnich - mówił Grupiński.

 

 

 

wj/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie