Ziemkiewicz, Pospieszalski, Krauze - nowi eksperci PISF

Kultura
Ziemkiewicz, Pospieszalski, Krauze - nowi eksperci PISF
PISF

Polski Instytut Sztuki Filmowej opublikował w poniedziałek listę ekspertów, którą wcześniej podpisał minister kultury Piotr Gliński. Nastąpiło to z tygodniowym opóźnieniem.

PISF to instytucja posiadająca dużą autonomię w dziedzinie finansowania produkcji filmowych. Wraz z opublikowaniem listy ekspertów rozpoczął się również nabór wniosków z propozycjami filmowymi od producentów i twórców filmowych.


Decyzje o dofinansowaniu danego projektu podejmuje dyrektor instytutu po zasięgnięciu opinii ekspertów. Ich lista liczy 314 nazwisk. Są powoływani na 12 miesięcy przez ministra kultury.


Z obowiązującej listy wykreślono kilka osób - na przykład Kazimierę Szczukę i Agnieszkę Graff - informuje "Gazeta Wyborcza". Za to około 30 osób zostało do niej dopisanych. Na nowej liście, dostępnej na stronach internetowych PISF, znaleźli się: Rafał Ziemkiewicz, Piotr Semka, Ewa Stankiewicz, Jan Pospieszalski, Robert Tekieli.


Zmiany objęły również liderów komisji eksperckich, którzy w dwuetapowym postępowaniu decydującym o przyznaniu dotacji, mają decydujące zdanie. Mimo wcześniejszych ustaleń środowiskowych minister usunął część liderów - np. Magadalenę Łazarkiewicz i Janusza Zaorskiego. Do grona liderów trafił za to Ryszard Bugajski.


Twórcy mogą składać wnioski o dofinansowanie do 7 stycznia.


Gazeta Wyborcza, PISF

am/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie