Radwańska gromi w Dubaju

Sport
Radwańska gromi w Dubaju
PAP/EPA/Rajat Gupta

Agnieszka Radwańska pokonała w Dubaju chorwacką tenisistkę Mirjanę Lucic-Baroni 6:1, a drużyna krakowianki - Micromax Indian Aces - wygrała z Legendari Japan Warriors 25:18 w meczu azjatyckich rozgrywek International Premier Tennis League (IPTL).

W poniedziałek reprezentanci Micromax Indian Aces odnieśli zwycięstwa w 3 z 5 pojedynków. Poza wygraną Polki w singlu kobiet po sześć punktów dopisali do wspólnego dorobku także Francuz Fabrice Santoro w spotkaniu legend oraz Rohan Bopanna z Indii i Chorwat Ivan Dodig w deblu. Wyższość rywali uznać musieli z kolei Australijczyk Bernard Tomic w grze pojedynczej oraz Bopanna i jego rodaczka Sania Mirza w mikście.

 

Turniej w Dubaju to druga impreza IPTL, w której Radwańska reprezentowała barwy Micromax Indian Aces. Wcześniej wystąpiła w trzech meczach w New Delhi i w każdym z nich pewnie wygrała swoje pojedynki singlowe, tracąc w nich w sumie zaledwie 4 gemy. Jej zespół pokonał kolejno: Philippine Mavericks 30:12, Legendari Japan Warriors 26:21 i Obi UAE Royals 30:19. Krakowianka, po negocjacjach z organizatorami, opuściła dwa pierwsze turnieje. W Dubaju wystąpi jeszcze w dwóch pojedynkach - we wtorek i środę. Jej drużyna prowadzi w tabeli, mając siedem zwycięstw i jedną porażkę.

 

W rozgrywkach bierze udział pięć ekip reprezentujących różne azjatyckie kraje. Występujące w nich gwiazdy otrzymują sowite premie. Mecz składa się z singla kobiet i mężczyzn, debla, miksta i pojedynku legend. Set jest rozgrywany do sześciu zwycięskich gemów, przy wyniku 5:5 odbywa się tie-break.

 

PAP

ml/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie