Petarda - nowa książka o boksie dziennikarza Polsat News

Kultura
Petarda - nowa książka o boksie dziennikarza Polsat News
.

Petarda to historia faceta przed czterdziestką, który jeszcze niedawno święcił największe bokserskie triumfy, a dziś musi tułać się po drugorzędnych ringach, żeby włożyć coś do lodówki. Autor książki Piotr Witwicki jest reporterem politycznym Polsat News od momentu powstania kanału w 2008 roku. Po latach prowadzenia serwisów informacyjnych dziennikarz postanowił sprawdzić się w całkiem nowej roli.

- Po latach pracy w dziennikarstwie newsowym i napisaniu kilku reportaży chciałem sprawdzić się w dłuższej formie - powiedział Witwicki.

 

"Petarda" to niezwykle interesujące studium przypadku sportowca, który wskutek własnych błędnych decyzji oraz niefortunnego zrządzenia losu zbyt wcześnie staje u progu kariery.

 

W jego nadwyrężonej setkami przyjętych ciosów głowie ciągle jest jeszcze miejsce na miłość i wielkie pragnienia. Los obchodzi się z nim brutalnie, ale on nie traci woli walki.


Na przemian pomagają mu i przeszkadzają: trener – hipochondryk oraz promotor – rekin pornobiznesu. Na głowie, w którą sporo przyjmuje, ma jeszcze rozhisteryzowaną eks-dziewczynę z nerwicą natręctw.

 

Zobaczcie, co o swojej publikacji napisał sam autor:

 

Rok temu powysyłałem książkę wydawcom. Po kilku miesiącach zaczęli się odzywać: - Panie Piotrze fajnie pan piszę, ale...

Posted by Piotr Witwicki on 11 grudnia 2015

 

polsatnews.pl

po/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie