Ile wydamy na święta? Ile na prezenty? Rusza gorączka przedświątecznych zakupów

Polska

1282 zł zamierza wydać na zorganizowanie świąt polska rodzina - wynika z badania "Zakupy Świąteczne 2015" przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte w 13 krajach Europy i w RPA. Blisko połowę z tej kwoty pochłoną wydatki na prezenty.

W tym roku polska rodzina na prezenty, jedzenie oraz organizację spotkań podczas świąt wyda o około 11 proc. więcej niż deklarowaliśmy rok temu. W Polsce najbardziej pożądanym prezentem pozostają książki, natomiast w większości badanych krajów europejskich jest to gotówka. Upominki coraz chętniej kupujemy przez internet, a zakupy spożywcze robimy przede wszystkim w dyskontach. 


Ważnym elementem świątecznego wystroju domu jest z całą pewnością choinka. Ich ceny wahają się od 30 do 500 zł. Raczej nie należy się spodziewać, że w którymś z polskich domów stanie choinka, wyszukana przez reportera Polsat News, a która kosztowała 11 mln dolarów. Choinka stała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, choć jest to kraj muzułmański. Choinka została przyozdobiona złotem, diamentami, biżuterią i drogimi zegarkami.

grz/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie