PZPN wybrał bazę treningową Polaków podczas Euro 2016

Sport
PZPN wybrał bazę treningową Polaków podczas Euro 2016
Polsat Sport

Biało-czerwoni zamieszkają nad Atlantykiem. Ich bazą ma zostać pięciogwiazdkowy hotel Barrière L'Hermitage w miejscowości La Baule. Delegacja PZPN odwiedziła obiekt w niedzielę i jest nim zachwycona. Mistrzostwa Europy we Francji rozegrane zostaną w dniach 10 czerwca - 10 lipca 2016 roku.

- Umowy podpisanej jeszcze nie mamy, ale ten ośrodek odpowiada nam najbardziej. Wizytowaliśmy go w niedzielę i jesteśmy ze wszystkiego zadowoleni. Sformalizować musimy wszystko do 19 grudnia - powiedział portalowi polsatsport.pl Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.

 

 

 

W skład delegacji, która oglądała hotel weszli m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek, sekretarz generalny Maciej Sawicki, selekcjoner reprezentacji Adam Nawałka oraz jej dyrektor sportowy Tomasz Iwan.

 

Hotel Barrière L'Hermitage dysponuje m.in. centrum fitness oraz basenami wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Położony jest w kilkunastotysięcznej miejscowości La Baule. Region słynie m.in. z 9-kilometrowej plaży, jednej z najdłuższych w Europie.

 

- Można dyskutować, czy to dobry wybór czy nie, bo dwa mecze zagramy na południu Francji, gdzie latem będzie upalnie. Różnica temperatur między regionami, w czerwcu, jest kolosalna - ocenił w programie "Cafe Futbol" Roman Kołtoń, zastępca redaktora naczelnego portalu polsatsport.pl.

 

Reprezentanci dotrą na spotkania grupowe samolotem. Z La Baule do Paryża jest 450 km (mecz z Niemcami), do Marsylii 1000 km (mecz z Ukrainą), a do Nicei aż 1200 km (mecz z Irlandią Północną). Dużo mniej, bo tylko 2 km, będzie dzieliło Polaków od obiektów treningowych na stadionie Moreau-Desfarges.

 

 

 

 

 

 

Fot. lucienbarriere.com

 

polsatsport.pl

ml/luq

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze