Polscy policjanci w Rzymie. Będą patrolować ulice Wiecznego Miasta

Świat
Polscy policjanci w Rzymie. Będą patrolować ulice Wiecznego Miasta
Lukas Plewnia/Flickr.com
Zdjęcie ilustracyjne

Polscy i amerykańscy policjanci rozpoczynają w niedzielę patrolowanie ulic Rzymu razem z włoskimi funkcjonariuszami. Wspólne międzynarodowe patrole wprowadzono w ramach nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa w związku z Rokiem Świętym.

Do Wiecznego Miasta przyjechali wcześniej także funkcjonariusze hiszpańskiej formacji Guardia Civil. Polacy będą patrolować stolicę razem z włoskimi policjantami i karabinierami oraz przedstawicielami policji z Nowego Jorku - podała Ansa.

 

Służbę Polacy rozpoczynają w dniu otwarcia Drzwi Świętych w dwóch rzymskich bazylikach - Świętego Jana na Lateranie, gdzie rano uczyni to papież Franciszek, a także Świętego Pawła za Murami.

 

Polacy i Amerykanie będą współpracować z Włochami również w dziedzinie wymiany informacji na temat przybywających do Wiecznego Miasta pielgrzymów i turystów z ich krajów oraz będą pomagać w kontaktach z placówkami dyplomatycznymi.

 

Policjanci z Polski i USA będą patrolować Rzym w mundurach ze swoich krajów po to, by - jak wyjaśniono - łatwo byli rozpoznawalni dla swych rodaków, którzy mogą zwracać się do nich o informacje lub pomoc.

 

Nie podano liczby policjantów z obu krajów, którzy przyjechali do stolicy Włoch.

 

PAP

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie