Majka straci sponsora. Tinkow kończy z kolarstwem

Sport
Majka straci sponsora. Tinkow kończy z kolarstwem
flickr/Piotr Drabik/CC BY 2.0

Rosyjski biznesmen Oleg Tinkow zapowiedział, że po sezonie 2016 wycofa się z kolarstwa. W sponsorowanej przez niego grupie Tinkoff jeżdżą m.in. Rafał Majka, Paweł Poljański i Maciej Bodnar, a także Hiszpan Alberto Contador i mistrz świata Słowak Peter Sagan.

- Wszystkie kontrakty obowiązują jeszcze w 2016 roku, ale będzie to ostatni sezon w sporcie dla Tinkoff Banku i dla mnie - powiedział Rosjanin w wywiadzie dla portalu cyclingnews.com. Jak wyjaśnił, głównym powodem podjętej przez niego decyzji były względy biznesowe.

 

- Tinkoff Bank sponsorował drużynę przez pięć lat i z marketingowego punktu widzenia to wystarczy - podkreślił. Biznesmen wspomniał także, że sytuacja ekonomiczna w Rosji nie jest najlepsza i wszystkie cele marketingowe związane z kolarstwem zostały już osiągnięte.

 

Zawodników poinformował o swoich planach w piątek wieczorem podczas zgrupowania na Gran Canaria. Z obecnego składu tylko Majka, trzeci zawodnik tegorocznego wyścigu Vuelta a Espana, oraz Sagan mają kontrakty ważne do 2017 roku włącznie.

 

Dyrektor generalny Stefano Feltrin rozpoczął już poszukiwania nowego sponsora, który kupiłby ekipę.

 

PAP

Az/pr

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze