Majewski: kluczowy będzie drugi mecz, z Niemcami

Sport
Majewski: kluczowy będzie drugi mecz, z Niemcami
Polsat News

- Z Irlandią i Ukrainą powinniśmy sobie poradzić, kluczowy będzie mecz z Niemcami - skomentował losowanie grup Euro 2016 Stefan Majewski były reprezentant Polski, trener, a obecnie dyrektor sportowy PZPN. Niemcy, Ukraina i Irlandia Północna - z tymi drużynami polscy piłkarze będą rywalizować w grupie C. Wczoraj we Francji odbyło się losowanie.

Stefan Majewski zauważył, że kiedyś Polacy obawiali się takiego przeciwnika jak Niemcy. Dziś trener reprezentacji Niemiec nie jest pewien zwycięstwa.

 

Polacy rozpoczną rywalizację grupową na Euro 12 czerwca meczem z Irlandczykami. Cztery dni później potyczka z Niemcami, a na koniec, w Marsylii starcie z Ukrainą.  - Z Niemcami gramy drugie spotkanie, będzie to mecz o wszystko jeśli wygramy awansujemy z grupy. Mając trzy punkty w wypadku wygranej z Irlandią - a wierzę że wygramy- może nam nawet wystarczyć remis do awansu - podsumował gość Polsat News.

 

Bilans polskich piłkarzy z Niemcami to jedno zwycięstwo, sześć remisów i trzynaście porażek.

 

Jedyne zwycięstwo Polacy odnieśli 11 października ubiegłego roku, kiedy w Warszawie w spotkaniu kwalifikacji Euro 2016 pokonali rywali 2:0 po golach Arkadiusza Milika i Sebastiana Mili. W rewanżu w wrześniu 2015 we Frankfurcie nad Menem mistrzowie świata wygrali 3:1.

 

Wcześniej w 2014 roku, już za kadencji selekcjonera Adama Nawałki, obie ekipy zmierzyły się w Hamburgu, a towarzyska potyczka, w której obaj trenerzy sprawdzali głównie dublerów, zakończyła się wynikiem 0:0.

 

Także we wrześniu 2011 roku towarzyski mecz w Gdańsku zakończył się remisem. Gola na 2:2 goście zdobyli w czwartej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry.

 

W tym stuleciu obie drużyny już dwa razy trafiły na siebie na wielkich imprezach - w 2006 roku na mundialu biało-czerwoni ulegli gospodarzom 0:1, a dwa lata później w mistrzostwach Europy w Austrii - 0:2.

 

Niemcy, już po raz dwunasty zagrają w tym turnieju. Impreza we Francji będzie trzecim występem biało-czerwonych, którzy debiutowali w 2008 roku w Austrii i Szwajcarii, a później pełnili rolę współgospodarza w 2012 roku. Od 1972 roku regularnie występują w mistrzostwach Europy, m.in. trzykrotnie sięgając po tytuł. Ukraina, drugi z rywali drużyny trenera Adama Nawałki, zagra w ME po raz drugi, po 2012, gdy także była współgospodarzem. Z kolei Irlandia Północna - trzeci przeciwnik Polaków - zadebiutuje w tych zawodach.

 

Polsat News

Az/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie