Liga włoska: Szczęsny bohaterem meczu w Neapolu. Asysta Zielińskiego w spotkaniu z Capri

Piotr Zieliński, Fot. PAP/EPA/Fabio Muzzi

Wyjazdowy mecz Romy z Napoli zakończył się bezbramkowym remisem w dużej mierze za sprawą bramkarza reprezentacji Polski. Wojciech Szczęsny prawdziwą klasę pokazał zwłaszcza w końcówce meczu powstrzymując strzały Słowaka Marka Hamsika i Belga Driesa Mertensa.

Jeszcze w czwartek na tym samym stadionie gospodarze pewnie pokonali w Lidze Europy Legię Warszawa 5:2. Dziś piłkarze Napoli nie potrafili pokonać świetnie dysponowanego bramkarza Romy.

Empoli wygrało z Capri 3:0, a Piotr Zieliński asystował przy pierwszym golu zdobytym tuż po przerwie przez Massimo Maccarone. Zieliński, który grał do 70. minuty, w drużynie gospodarzy wystąpił także bramkarz Łukasz Skorupski. W ekipie przedostatniej w tabeli Capri zabrakło Kamila Wilczka.

Na San Siro niespodziewany remis 1:1 AC Milanu z zamykającą tabelę Veroną. Na początku drugiej połowy prowadzenie "Rossonerim" dał Kolumbijczyk Carlos Bacca, ale już pięć minut później bramkarza gospodarzy pokonał 38-letnie weteran Luca Toni. W drużynie Verony do 71. Minuty grał Paweł Wszołek. Mediolańczycy zajmują obecnie siódmą pozycję w tabeli, tracąc do prowadzącego w rozgrywkach lokalnego rywala Interu 11 punktów.

Lider Serie A Inter gładko pokonał na wyjeździe Udinese 4:0. To było szóste zwycięstwo mediolańczyków w ostatnich siedmiu meczach. Dwie bramki zdobył Argentyńczyk Mauro Icardi, po jednej Czarnogórzec Stevan Jovetic i Chorwat Marcelu Brozovic, który wcześniej zastąpił na boisku Jovetica.

Pierwszy w tabeli Inter ma 36 punktów i o cztery wyprzedza Fiorentinę Jakuba Błaszczykowskiego oraz Napoli. Siedem punktów do lidera traci czwarta Roma, a dziewięć broniący tytułu Juventus Turyn. "Stara Dama" ma jeszcze dzisiaj szansę poprawić swój dorobek punktowy w spotkaniu z Fiorentiną na własnym boisku.

Przeniesiony na inny termin z powodu gęstej mgły został sobotni mecz Sassuolo z Torino Kamila Glika. Szesnastą kolejkę włoskiej ligi zakończy w poniedziałek spotkanie Lazio z Sampdorią.