Borussia Dortmund rozbiła Eintracht. Asysta Piszczka

PAP/EPA/Bernd Thissen

Piłkarze Borussii Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem w składzie, pokonali u siebie Eintracht Frankfurt 4:1 w 16. kolejce niemieckiej ekstraklasy. Jedną z bramek zdobył lider klasyfikacji strzelców Bundesligi Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang. Piszczek rozegrał cały mecz i zaliczył asystę.

Borussia przegrywała od 6. minuty po golu Alexandra Meiera, ale później bramki zdobywali już tylko gospodarze. W 24. minucie Henrich Mchitarjan, a w drugiej połowie Pierre-Emerick Aubameyang, Mats Hummels i Adrian Ramos, któremu dogrywał Piszczek.

Drużyna z Frankfurtu przez ponad połowę meczu grała w dziesiątkę. Tuż przed przerwą czerwoną kartkę zobaczył Slobodan Medojevic. Chwilę później rzutu karnego nie wykorzystał Aubameyang.

Gol Lewandowskiego

Reprezentant Gabonu ma obecnie 18 bramek. Trzy więcej od Roberta Lewandowskiego, który dzień wcześniej zaliczył trafienie dla Bayernu Monachium w wygranym u siebie meczu z beniaminkiem FC Ingolstadt 2:0.

Lewandowski rozegrał całe spotkanie, a gola strzelił w 65. minucie. Po podaniu piłki przez Jerome'a Boatenga znalazł się sam przed bramkarzem rywali, minął go i z ostrego kąta trafił do siatki. Dziesięć minut później wynik na 2:0 ustalił doświadczony Philipp Lahm, który wykorzystał podanie Thomasa Muellera. Bawarczycy zapewnili sobie mistrzostwo rundy - po raz 21. w historii i piąty z rzędu.