Balotelli: "nie mogę się doczekać Euro". Trener: "czego, oglądania w telewizji?"

Sport
Balotelli: "nie mogę się doczekać Euro". Trener: "czego, oglądania w telewizji?"
flickr/Nazionale Calcio/CC BY 2.0

Mario Balotelli wciąż na cenzurowanym. Będący ostatnio w fatalnej formie piłkarz po sobotnim losowaniu grup Euro 2016 na portalu społecznościowym napisał, że nie może się doczekać przyszłorocznych rozgrywek. Odpowiedź selekcjonera Włochów była natychmiastowa: "Czego konkretnie? Oglądania ich w telewizji?" - zripostował Antonio Conte.

Balotelli jest w ostatnich miesiącach albo w bardzo słabej formie, albo - tak jak teraz - kontuzjowany. W tym sezonie rozegrał w barwach AC Milan tylko niecałe 240 minut w 15 ligowych kolejkach, wcześniej był krytykowany za postawę w Liverpoolu. Ostatni mecz w koszulce drużyny narodowej rozegrał na ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Brazylii.

 

25-letni napastnik umieścił na jednym z portali społecznościowych zdjęcie składu grupy E turnieju we Francji, w której oprócz Włochów znalazły się Belgia, Irlandia oraz Szwecja i podpisał je słowami: "Nie mogę się doczekać".

 

Conte nie przekreślił szans 25-letniego napastnika na udział w Euro 2016, ale podkreślił, że nie może on być niczego pewny.

 

- Czego nie może się doczekać? Oglądania mistrzostw w telewizji czy grania w nich? Wszystko zależy od niego. Najpierw musi naprawdę bardzo dużo dać od siebie - powiedział Conte.

 

Mecz otwarcia Euro 2016 (Francja - Rumunia) zaplanowano na 10 czerwca, a finał odbędzie się dokładnie miesiąc później.

 

PAP

 

Az/luq

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze