Nawałka: będziemy optymalnie przygotowani na każde z tych spotkań

Sport
Nawałka: będziemy optymalnie przygotowani na każde z tych spotkań
Polsat Sport

- Grupa jest mocna, to finał mistrzostw Europy i tu nie ma słabych drużyn – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka po losowaniu grup Euro 2016 we Francji. - Nie było koncertu życzeń. Chcieliśmy przede wszystkim poznać przeciwnika i już teraz przygotować się najlepiej jak będziemy mogli – dodał.

Selekcjoner powiedział, że nie miał nic przeciwko, żeby po raz kolejny trafić na drużynę Niemiec. - To przeciwnik z najwyższej półki, a nam naprawdę dobrze się z nim gra - wyjaśnił. Dodał, że również Ukraińcy prezentują "bardzo solidny futbol".


- Teraz będziemy starali się w szczegółach poznać strategię gry i detale wszystkich drużyn, które decydują o wynikach spotkań – powiedział o planach reprezentacji Adam Nawałka.


"Chęci mamy wielkie"


- Jesteśmy zespołem, który na pewno jest niebezpieczny, który w każdej formacji ma wybitnego piłkarza klasy światowej i zdolną młodzież - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek. Dodał, że naszym planem na pewno będzie wyjście z grupy, ale w dalszych fazach wszystko się może zdarzyć, "bo taka jest piłka".


Szef polskiego związku powiedział, że nie miało dla niego większego znaczenia do jakiej grupy trafimy. - I tak byłbym zadowolony, bo sport to jest radość i przyjemność, emocje – mówił. Zaznaczył, że czekają nas niełatwe spotkania, ale "żeby osiągnąć coś w sporcie, trzeba wygrywać z silnymi przeciwnikami." - Ukraina to zespół, który ostatnio jak się z nami spotykał, to nas bił. Teraz będziemy mieli szansę się odwdzięczyć - zauważył.


Prezes PZPN mówił także o kwestii bezpieczeństwa we Francji podczas mistrzostw Europy. - Dziś czujemy się bezpiecznie we Francji. Miejmy nadzieję, że Francja do Euro się dobrze przygotuje i będziemy myśleć tylko o strzelonych bramkach i o pięknych meczach, a nie o tym, że komuś może się coś stać – powiedział Boniek.

 


"Bardzo ciężka grupa"


- Widziałem mecze reprezentacji Polski z Niemcami w eliminacjach, widziałem bramki Lewandowskiego, Ukraina też jest na bardzo dobrym poziomie, to bardzo ciężka grupa – skomentował losowanie selekcjoner reprezentacji Irlandii Północnej Michael O’Neill. - Ale nie mamy kogo się obawiać, wygraliśmy naszą grupę - dodał.


Trener Irlandczyków powiedział, że ma bardzo mocną i wyrównaną grupę piłkarzy i jeżeli tylko wszyscy są w pełni zdrowia i do jego dyspozycji, to potrafią być naprawdę groźni.


O’Neill przyznał, że bez wątpienia to Lewandowski jest teraz najlepszą "9" świata. - Ale naszą  najmocniejszą pozycją jest stoper, który gra w Premier League, więc na pewno będzie to wyzwanie dla Lewandowskiego, żeby grać przeciwko niemu w meczu otwarcia – powiedział selekcjoner.

 

prz/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie