Gasiuk-Pihowicz: PiS chce zdyskredytować TK

Polska
Gasiuk-Pihowicz: PiS chce zdyskredytować TK
Polsat News

Prawo i Sprawiedliwość stara się osłabić rolę Trybunału Konstytucyjnego - stwierdziła w Polsat News Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Jej zdaniem ma to "ułatwić rządzącym wprowadzanie reform, które mogą okazać się niekonstytucyjne".

- Ustawy, które w najbliższym czasie zaproponuje nam PIS to będą ustawy, które będą uderzały w wolności i prawa obywatelskie, które są zapisane w konstytucji. Ja tylko przypomnę, że mamy tam prawo własności, wolność sumienia i wyznania. Obawiam się, jakie akty prawne zostaną zaproponowane  - mówiła Gasiuk-Pichowicz. 

 

Oceniając sytuację wokół TK stwierdziła: - Widzę to przede wszystkim jako celowe działanie majace na celu zdyskredytowanie Trybunału.

 

Pod hasłem "Obywatele dla Demokracji" przejdą dziś ulicami wielu miast manifestacje zorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji. W Warszawie rozpoczyna się ona w samo południe przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego. Uczestnicy protestu przejdą przed Sejm, a późnej przed Pałac Prezydencki. Jak tłumaczą jej organizatorzy w Polsce naruszany jest trójpodział władzy. Do manifestacji dołączyć mają przedstawiciele partii politycznych, między innymi PO, Nowoczesnej, Zjednoczonej Lewicy oraz PSL. Kontrmanifestację organizuje natomiast kandydat Ruchu Narodowego w wyborach prezydenckich, Marian Kowalski.

 

pen/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie