TNS Polska: PiS mocno prowadzi. Kukiz’15 przed .Nowoczesną

Polska
TNS Polska: PiS mocno prowadzi. Kukiz’15 przed .Nowoczesną
Polsat News

42 proc. chcących głosować popiera PiS, a 17 proc. PO. Ugrupowanie Pawła Kukiza uzyskało 12 proc. wynik i tym samym wyprzedziło .Nowoczesną Ryszarda Petru, która zdobyła 10 proc. głosów - wynika z sondażu TNS Polska przeprowadzonego półtora miesiąca po wyborach parlamentarnych. Poza Sejmem znalazłyby się: PSL, Zjednoczona Lewica, KORWiN i partia Razem.

Najnowszy sondaż wskazuje, że nieustannie najwyższym poparciem wśród partii politycznych cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. Partia ta, choć zdobyła o 2 pkt proc. niższy wynik w porównaniu z poprzednim miesiącem, wciąż jest zdecydowanym liderem zdobywając 42 proc. głosów.


Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska. Największa opozycyjna partia według szacunków TNS znalazła się daleko w tyle za rządzącymi i może liczyć  jedynie na 17 proc.


Trzecie miejsce należy do partii Kukiz,15. W ostatnim czasie ugrupowanie zyskało na poparciu. Od ostatnich badań z początku grudnia zyskało 3 pkt. proc., uzyskując 12 proc. głosów.


Doceniana w ostatnich sondażach .Nowoczesna, choć w porównaniu do ostatniego badania zyskała 3,2 pkt. proc., uzyskała zaledwie 10 proc. głosów.


Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły progu wyborczego.


W badaniu na pytanie o gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, 28 proc. osób zdecydowanie, a 34 proc. z wahaniem potwierdziło gotowość pójścia do urn. Wśród pozostałych - 15 proc. osób stwierdziło, że raczej by nie poszły na wybory, 18 proc., że na pewno by nie poszły, a 5 proc. wahało się czy uczestniczyć, czy nie brac udziału w głosowaniu.

 

Wyniki te nieznacznie odbiegają od danych zebranych przez TNS Polska w ubiegłym miesiącu. Wtedy chęć wzięcia udziału w wyborach wyraziło 25 proc. badanych zdecydowanie, a 34 proc. z wahaniem potwierdzało chęć pójścia do urn.

 

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 4 - 9 grudnia 2015 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 973 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

 

PAP

wj/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie