Pluszaki na lodowisku podczas meczu Cracovia-Tychy

Sport
Pluszaki na lodowisku podczas meczu Cracovia-Tychy
PAP/Jacek Bednarczyk

W dziejszym meczu Comarch Cracovia Kraków przegrała z GKS Tychy 1:2 po dogrywce. Podczas spotkania odbyła się trzecia edycja znanej akcji "Teddy Bear Toss". W jej ramach kibice przynoszą ze sobą nowe pluszaki, a wtedy za bilet płacą tylko symboliczną złotówkę. Zebrane w ten sposób zabawki hokeiści zaniosą do krakowskich szpitali dziecięcych.

Gdy drużyna gospodarzy, w tym wypadku Cracovii strzeliła pierwszą bramkę, kibice rzucali pluszaki na taflę. Te następnie trafią do uniwersyteckiego szpitala dziecięcego w Krakowie i kilku domów dziecka. Akcja "Teddy Bear Toss" przyciągnęła na lodowisko im. Adama "Rocha" Kowalskiego komplet kibiców. Maskotki, które przynieśli widzowie, pozbierano do 20 worków.

 

Akcja zyskała popularność na całym świecie. Podczas ostatniego meczu w Calgary udało się w ten sposób zebrać aż 29 tys. pluszaków.

 

Comarch Cracovia przegrała po dogrywce z GKS-em Tychy 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, dogrywka 0:1) w meczu 30. kolejki hokejowej ekstraklasy o miejsca 1-6. "Pasy" zdobyły pierwszy punkt w tym sezonie kosztem GKS-u, ale mistrzowie Polski pokonali ich już po raz piąty.

 

PAP

wj/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze