Włoski premier ma nowy odrzutowiec. Nikt nie potrafi nim latać

Świat
Włoski premier ma nowy odrzutowiec. Nikt nie potrafi nim latać
PAP/EPA/Alessandro Di Meo
Matteo Renzi

Z tego powodu maszyna jest uziemiona. Samolot nie będzie wykorzystywany, dopóki piloci służący rządowi nie zostaną wyszkoleni.

Luksusowy odrzutowiec został wynajęty przez włoski rząd do transportu premiera na wizyty zagraniczne. Maszyna leasingowana od Etihad Airways ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest jednak uziemiona - gdy trafiła do Rzymu w październiku, okazało się, że nie ma nawet jednego pilota przeszkolonego do pilotowania jej.

 

- Na ten moment we Włoskich Siłach Powietrznych nie ma pilotów, którzy mają odpowiednie kwalifikacje. Są dopiero szkoleni - powiedział anonimowy pilot we włoskim programie satyrycznym Striscia la Notizia.

 

Informator dodał, że lotnisko tradycyjnie używane przez rząd do podróży - Rzym Ciampino - nie jest przystosowane do rozpiętości skrzydeł nowej maszyny. Piloci będą mieli problemy podczas kołowania po płycie portu lotniczego.

 

Według portalu TheLocal.it, włoski rząd płaci co miesiąc 1 mln euro za wynajem luksusowego airbusa A340-500, który został wyposażony m.in. w salę konferencyjną. Maszyna ma zastąpić znacznie mniejszego airbusa A319.

 

thelocal.it

pr/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie