Spór o wojskową asystę honorową w miesięcznicę. Pitera ironicznie proponuje pochód w każdym mieście

Polska
Spór o wojskową asystę honorową w miesięcznicę. Pitera ironicznie proponuje pochód w każdym mieście
Polsat News

- W każdym mieście o określonej godzinie będzie przechodził pochód, a osoby, które nie będą brały udziału, będą miały nieprzyjemności w pracy – mówiła Julia Pitera, posłanka PO, w programie To Był Dzień. Między nią a posłem Polski Razem Jackiem Żalkiem doszło do wymiany zdań na temat wojskowej asysty honorowej przy miesięcznicach katastrofy smoleńskiej.

– Widzę, że komuś się pomyliła historia z histerią – komentował wypowiedź posłanki Jacek Żalek. Tłumaczył, że "jednostki wojska uczestniczą czasami w (asystach przy - przyp. red.) przydrożnych grobach, gdzie oddają cześć czy pomordowanym ofiarom, czy to okupacji hitlerowskiej". – To jest kwestia wrażliwości i szacunku do osób, które uczestniczą w tych spotkaniach – komentował Żalek.

 

Posłanka Pitera komentowała, że oddawanie czci "dzieje się co miesiąc". – To nie ma znaczenia – odpowiedział Żalek. – To może codziennie panie pośle – zaproponowała posłanka. – Jeżeli pani chce oddawać cześć komuś codziennie, to proszę bardzo – ripostował poseł Polski Razem.

 

Dodał, że jeśli posłanka "kpi z kogoś, kto chce uczcić pamięć osób, które zginęły w służbie ojczyzny", i "jeżeli nie potrafi oddać szacunku głowie państwa", to "ubolewa nad tym". - Niech pan sam zostanie z tym bólem, bardzo pana proszę, nie potrzebuję go – odpowiedziała Pitera.

 

Polsat News

mr/pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie