Redakcja "Wydarzeń" i Polsat News otrzymały nagrodę "Mediów Dobroczynności"

Polska
Redakcja "Wydarzeń" i Polsat News otrzymały nagrodę "Mediów Dobroczynności"
Polsat News

Zarząd Fundacji "Pomaganie jest trendy" przyznał nagrodę za zaangażowanie w budowanie świadomości społeczeństwa na temat autyzmu w ciągu ostatnich 3 lat.

"Poruszanie problemu autyzmu w takich programach jak "Nowy Dzień z Polsat News" nie tylko uwrażliwia na chorobę, ale i skłania do obserwacji zachowań dzieci. Daje to szansę na postawienie diagnozy we wczesnym etapie rozwoju dziecka i pozwala na rozpoczęcie szybkiej terapii, która umożliwia zniwelowania objawów autyzmu nawet w 100 proc." - czytamy w komunikacie Fundacji.


Według amerykańskiego Centers for Disease Control and Prevention (Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom) liczba dzieci dotkniętych autyzmem z roku na rok jest coraz większa.


Nagroda "Mediów Dobroczynności" nadawana jest przez Fundację "Pomaganie jest trendy" po raz pierwszy. Do tej pory przyznawane były nagrody "Mecenasów Dobroczynności" dla gwiazd i uczestniczących w projekcie dziennikarzy. Wśród nagrodzonych tym tytułem są również dziennikarze Telewizji Polsat i Polsat News: Karolina Szostak, Katarzyna Senyk, Maciej Stroiński i Krzysztof Ibisz.

am/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze