Miedwiediew: armia do 2020 r. będzie zmodernizowana w 70 procentach

Świat
Miedwiediew: armia do 2020 r. będzie zmodernizowana w 70 procentach
PAP/EPA/Ekateirna Shtukina/Governmental Press Service

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział w środę, że podjęta przed kilku laty decyzja o zwiększeniu wydatków na obronność była słuszna, a zadania związane z modernizacją armii będą wykonane. Do 2020 roku ponad dwie trzecie rosyjskiej armii ma otrzymać nowy sprzęt.

Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew zapowiedział w wywiadzie telewizyjnym, którego udzielił w środę, kontynuację modernizacji rosyjskiej armii.

 

- To zadanie zostanie wykonane - powiedział Dmitrij Miedwiediew i przypomniał, ze już przed kliku laty została podjęta decyzja o wymianie sprzętu wojskowego na nowy. Do 2020 roku wskaźnik wyposażenia rosyjskich sił zbrojnych w nowoczesny sprzęt ma wzrosnąć do około 70 procent.

 

- Zrobiliśmy absolutnie słusznie - powiedział Miedwiediew o dokonanym zwiększeniu wydatków na obronność. Szef rosyjskiego rządy dodał także, że Rosji nie grozi samoizolacja, a inwestycjom w wojsko nie zagraża sytuacja gospodarcza. Rozmowę transmitowało na żywo kilka rosyjskich kanałów.

 

Miedwiediew dodał, że intensywna modernizacja armii nie oznacza, że wszystko inne zostanie temu podporządkowane. Ocenił, że rząd nie zrezygnował z żadnego ze zobowiązań w sferze socjalnej.

 

Miedwiediew dodał, że rosyjski plan antykryzysowy okazał się skuteczny. - Plan antykryzysowy zadziałał. Pozwolił nam przetrwać najtrudniejszy okres tego roku - powiedział rosyjski premier, który stwierdził, że udało się wesprzeć sferę finansów, a system bankowy działa normalnie.


PAP

wj/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze