Jędrzejczyk wraca do Legii. Na pół roku

Sport
Jędrzejczyk wraca do Legii. Na pół roku
PAP/Stanisław Rozpędzik

Piłkarz reprezentacji Polski Artur Jędrzejczyk został wypożyczony do końca sezonu do Legii Warszawa z FK Krasnodar. 28-letni obrońca został sprzedany za 2,2 miliona euro do rosyjskiego klubu właśnie z Legii w maju 2013 roku. Jędrzejczak stracił miejsce w podstawowym składzie rosyjskiego klubu m.in z powodu nowych regulacji dotyczących cudzoziemców w tamtejszej lidze.

Jędrzejczyk ponad rok temu doznał kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Z tego powodu stracił resztę poprzedniego sezonu. W tym nie odzyskał miejsca w podstawowym składzie i zagrał w zaledwie sześciu meczach rosyjskiej ekstraklasy. Wpływ na to miał też limit obcokrajowców przebywających na boisku. Reprezentant Polski ma ważny kontrakt z Krasnodarem do końca czerwca 2018 roku, piłkarz chciał się dobrze przygotować do finałów Euro 2016 i dlatego miał poprosić o możliwość tymczasowej zmiany klubu. W sumie do tej pory zagrał w 70 meczach w barwach FK Krasnodar.

 

Jędrzejczyk został wypożyczony do Legii do końca sezonu 2015/16. Wicemistrzowie Polski zastrzegli sobie jednak prawo do pierwokupu zawodnika (transfermarkt wycenia go na 3,5 mln euro).

 

"Jędza" zdobył z Legią mistrzostwo Polski i trzykrotnie sięgał po krajowy Puchar.

 

PAP, ekstraklasa.net, Legia.com

Az/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie