Biden: USA nigdy nie uznają okupacji Krymu

Świat
Biden: USA nigdy nie uznają okupacji Krymu
PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Cały świat obserwuje dziś Ukrainę z nadzieją, że jej sukces w walce z agresją Rosji będzie miał wpływ na losy innych narodów - oświadczył w Kijowie wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. - Stany Zjednoczone nigdy nie uznają okupacji Krymu - podkreśłił.

Przemawiając do deputowanych Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy Biden podkreślił, że USA nigdy nie zgodzą się na zmianę granic za pomocą siły i zaznaczył, że Rosja, która zaanektowała należący do Ukrainy Krym, dopuściła się pogwałcenia zasady nienaruszalności granic.

 

Wczoraj wiceprezydent USA powiedział, że "Stany Zjednoczone widzą na Ukrainie oznaki wzrostu gospodarczego, lecz oczekują od jej władz bardziej zdecydowanych kroków w walce z korupcją". Poinformował, że Waszyngton zdecydował o przydzieleniu Kijowowi nowej pomocy o wartości 190 mln dolarów. Pieniądze te mają być przeznaczone między innymi na walkę z korupcją w organach spraw wewnętrznych i reformowanie systemu finansowego. Biden oznajmił, że ogólna pomoc USA dla Ukrainy od czasu zmiany władz w 2014 roku wyniesie 760 mln dolarów.

 

PAP

wj/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie