Tyszka: mówienie o broni nuklearnej jest teraz nie na czasie

Polska

- Polityka informacyjna rządu jest ostatnio nieskoordynowana. Z jednej strony wiceminister Szatkowski coś mówi, później to jest dementowane - powiedział wicemarszałek Stanisław Tyszka z ugrupowania Kukiz ’15 w programie "Polityczne graffiti".

Stanisław Tyszka odniósł do wypowiedzi wiceministra MON Tomasza Szatkowskiego, który mówił o możliwości przystąpienia Polski do programu Nuclear Sharing. Później resort obrony zdementował tę informację, a jego rzecznik stwierdził że wiceminister wyraził jedynie "swoją opinię".


- Mówienie o broni nuklearnej w obecnym stanie zapaści naszych sil zbrojnych jest nie na czasie. Chciałbym, żeby więcej było mowy o powołaniu obrony terytorialnej - stwierdził Stanisław Tyszka.


"Walki polityczne nas nie interesują"


Zdaniem wicemarszałka, kryzys związany z Trybunałem Konstytucyjnym, to efekt starcia dwóch "klanów politycznych", które walczą o swoich nominatów w TK. - Z jednej strony mieliśmy próbę zdominowania TK na lata przez PO. W tym momencie PiS zdecydowanie zbyt szybko wybrało swoich kandydatów - zauważył Tyszka.


- Kukiz ’15 stoi na stanowisku, że nas walki polityczne nie interesują, myślimy za to o naprawie państwa. Dlatego w czwartek złożyliśmy projekt ustawy, zgodnie z którą sędziowie TK będą wybierani większością 2/3 Sejmu - powiedział Tyszka.

 

Jego zdaniem sprawa TK "przykrywa" inne bardzo istotne kwestie, na przykład politykę budżetową rządu. - Deficyt budżetowy jest już najwyższy w historii III RP - PiS chce dalej zadłużać polskie rodziny. Powinno dążyć do równoważenia budżetu, a nie dalszego zapożyczania - powiedział Tyszka.


W opinii wicemarszałka należy jak najszybciej uchwalić nową konstytucję. Jego zdaniem powinno to rozwiązać trwający kryzys konstytucyjny, związany z TK. Uchwalenie nowej konstytucji byłoby według Tyszki "w interesie Polski".


"Jesteśmy jedyną merytoryczną opozycją w parlamencie"


- Jesteśmy i będziemy jedyną merytoryczną opozycją w parlamencie. Mamy opozycje taką jak PO, czy jej młodsza siostra Nowoczesna, którą bym nazwał opozycją histeryczną - powiedział Tyszka zapytany o to, jaką opozycją ma zamiar być jego ugrupowanie. Dodał, że Kukiz ’15 będzie krytykować działania rządu. Według Tyszki Kukiz'15 za szkodliwe dla kraju uważa m.in. drastyczne zwiększenie deficytu budżetowego i będzie popierać propozycje korzystne dla kraju, które są w interesie Polaków - np. kwotę wolną od podatku.

 

Polsat News

am/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie