Platini walczy o czasowe anulowanie zawieszenia. Chce ubiegać się o kierowanie FIFA

Sport
Platini walczy o czasowe anulowanie zawieszenia. Chce ubiegać się o kierowanie FIFA
Flickr/Piotr Drabik/CC BY 2.0

We wtorek Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie spotka się z przedstawicielem prezydenta Europejskiej Unii Piłkarskiej Michela Platiniego. Ma on przedstawić stanowisko w sprawie wniosku o czasowe anulowanie 90-dniowego zawieszenia szefa UEFA.

CAS w opublikowanym oświadczeniu zapowiedział, że ostateczna decyzja w sprawie czasowego anulowania zawieszenia zapadnie najpóźniej w piątek 11 grudnia. W spotkaniu będzie uczestniczył także przedstawiciel Komisji Etycznej Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA), która zawiesiła Platiniego kandydującego na stanowisko prezydenta tej organizacji.

Platini, który jak sam twierdzi, jest najlepszym kandydatem na to stanowisko, został zawieszony 8 października za niejasności w związku z otrzymaniem w 2011 roku od Josepha Blattera kwoty 1,8 mln euro. Grozi mu za to dożywotnie zawieszenie. Były piłkarz reprezentacji Francji twierdzi, że jest niewinny, a kwota, która stała sie powodem zamieszania była honorarium za doradzanie Blatterowi.

Werdykt CAS nie zakończy sprawy. Platini w dniach 16-18 grudnia zostanie przesłuchany przez Komisję Etyczną FIFA. Jeżeli zawieszenie zostanie utrzymane w mocy, szef UEFA nie będzie mógł się ubiegać się o fotel prezydenta FIFA. Wybory zaplanowane są na 26 lutego.

 

PAP

az/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie