Waś najszybszy w Inzell w wyścigu na 500 m

PAP/EPA/TOBIAS HASE

Artur Waś wygrał wyścig na 500 m Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w niemieckiej miejscowości Inzell. Polak uzyskał czas 34,65 sekund i wyprzedził Kanadyjczyka Alexa Boisverta-Lacroix o 0,09 s. Trzecie miejsce zajął Holender Kai Verbij - 34,80.

Waś znalazł się na podium także w piątkowym wyścigu na tym dystansie. Wówczas miał wynik 34,97 s i był gorszy od dwójki Kanadyjczyków - Junio Gilmore'a i Alexandre St-Jeana. W klasyfikacji PŚ w tej konkurencji Polak jest czwarty - ma 280 punktów, o 120 mniej od prowadzącego Rosjanina Pawła Kuliżnikowa.

Z kolei na dystansie 1500 m Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański zajęli odpowiednio piąte i szóste miejsce, uzyskując wyniki 1.46,36 i 1.46,39. Pierwszy był Rosjanin Denis Juskow - 1.44,21.

W grupie B na czwartej pozycji uplasował się mistrz olimpijski w tej konkurencji Zbigniew Bródka - 1.48,17. Sebastian Kłosiński był 21. (1.50,53), natomiast Aleksander Puszkarski - 26. (1.53,24) w stawce 27 panczenistów.

Na tym samym dystansie wśród kobiet 18. miejsce na 20 startujących zajęła Natalia Czerwonka. W grupie B Luiza Złotkowska uzyskała drugi wynik (1.58,26), a Katarzyna Woźniak - szósty (2.00,12).