Organizatorzy igrzysk w Rio jednak mają gest. Sportowcy nie będą płacić za... klimatyzację

Sport
Organizatorzy igrzysk w Rio jednak mają gest. Sportowcy nie będą płacić za... klimatyzację
Jim Killock/Flickr.com
Rio de Janeiro

Sportowcy nie będą jednak płacić za klimatyzację w pokojach w wiosce olimpijskiej - poinformowali organizatorzy przyszłorocznych igrzysk w Rio de Janeiro. Według wstępnych planów uczestnicy zawodów mieli wnosić opłaty w przypadku używania tego urządzenia.

- Znaleźliśmy rozwiązanie, by zapewnić wszystkim sportowcom w ich apartamentach i pomieszczeniach ogólnych w wiosce olimpijskiej klimatyzację za darmo - powiedział dyrektor ds. komunikacji w komitecie organizacyjnym Mario Andrada.

 

Igrzyska odbędą się w dniach 5-21 sierpnia 2016 roku. Ze względu na opóźnienia inwestycji i korupcję, budżet igrzysk może przekroczyć szacowane wcześniej 13,2 mld dolarów. Same koszty organizacji sportowej rywalizacji szacowane są na 1,9 mld dolarów. Stąd pomysł organizatorów, by szukać oszczędności i ciąć koszty.

 

W igrzyskach ma wystartować ponad 10,5 tys. sportowców z 205 krajów.

 

Najwięcej dyscyplin, bo aż 28, zostanie przeprowadzonych w dzielnicy Barra da Tijuca. W Parku Olimpijskim Barra, bo taka jest oficjalna nazwa, powstaje największy kompleks obiektów. Zlokalizowany jest tam m.in. stadion Joao Havelange'a oraz wioska dla sportowców, która ma zostać oddana do użytku wiosną 2016 roku. Będzie mogło w niej zamieszkać 15 tysięcy osób.

 

PAP

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie