Matka Murraya planuje wybudować akademię tenisa. Pomaga jej… były trener Manchesteru United

Sport
Matka Murraya planuje wybudować akademię tenisa. Pomaga jej… były trener Manchesteru United
Andy Murray, fot. PAP/EPA/ANDY RAIN

Matka tenisisty Andy'ego Murraya chce wybudować za 40 mln funtów akademię tenisa na terenach zielonych szkockiego miasteczka Dunblane. Jej pomysł wspiera legendarny szkocki trener piłkarski sir Alex Ferguson. Pomysłem nie są jednak zachwyceni lokalni radni.

- Judy Murray nie tylko pomogła synowi wspiąć się na szczyt, ale ma wizję, jak pomóc innym młodym ludziom kochającym tenis i chcącym osiągać sukcesy. Byłem dumny, gdy jako kibic widziałem na Wimbledonie zwycięstwo Murraya. Jej projekt powinien otrzymać wsparcie władz - powiedział były szkoleniowiec Manchesteru United.

 

W projekcie inwestycyjnym Jude Murray ma znaleźć się nie tylko akademia tenisa, ale także muzeum tej dyscypliny sportu i część hotelowa.

 

Głosowanie w radzie nad projektami dotyczącymi miasta odbędzie się we wtorek. Przeciwnicy pomysłu matki Murraya, wicelidera rankingu ATP, argumentują, że kompleks rekreacyjno-sportowy znajduje się na terenie pobliskiego campusu uniwersyteckiego w Stirling. Wskazują także na znaczne oddalenie inwestycji od miasteczka Dunblane.

 

Urodzony w Glasgow Murray podkreśla swoje szkockie pochodzenie. Tenisista w kwietniu tego roku właśnie w katedrze w Dunblane, ubrany w narodowy strój Szkotów - kilt, wziął ślub z długoletnią przyjaciółką Kim Sears.

 

Przed tygodniem Murray przyczynił się do pokonania przez Wielką Brytanię w Gandawie Belgii 3:1 w finale Pucharu Davisa. Decydującym meczem okazało się jego zwycięstwo nad Davidem Goffinem.

 

PAP

luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie