Kujawsko-Pomorskie: w pobliżu szpitala znaleziono martwy płód. Matka myślała, że to krwotok

Polska
Kujawsko-Pomorskie: w pobliżu szpitala znaleziono martwy płód. Matka myślała, że to krwotok
Polsat News

Wczoraj w godzinach porannych w Aleksandrowie Kujawskim przy ulicy Słowackiego przechodząca kobieta natknęła się na martwy płód, który leżał pod drzewem w okolicach miejscowego szpitala. Matką okazała się 30-letnia mieszkanka Ciechocinka. Kobieta myślała, że to krwotok. Była nietrzeźwa.

- Kobieta dzień wcześniej trafiła do szpitala w 16 tygodniu ciąży z krwotokiem. Znajdowała się w stanie nietrzeźwości, miała prawie 2 promile alkoholu we krwi – tłumaczy sierżant sztabowy Marta Błachowicz z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

 

Płód zostawiła pod drzewem i oddaliła się

 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że płód miał około 15-16 tygodni. 30-letnia mieszkanka Ciechocinka sama zgłosiła się na miejscowy komisariat policji. Z relacji kobiety wynika, że do poronienia doszło chwilę po tym, jak opuściła szpital. - Płód pozostawiła pod drzewem i oddaliła się. Kobieta myślała, że jest to krwotok. Dopiero następnego dnia zdała sobie sprawę z tego, co się stało – opowiada Błachowicz.

 

Kobieta przebywała pod opieką lekarską do późnych godzin nocnych. Dziś po opuszczeniu szpitala zostały jej przedstawione zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia na nienarodzone dziecko.

 

Polsat News

mr/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie