Wysokie zwycięstwo podrażnionego Realu

PAP/EPA/ZIPI

Real Madryt, wykluczony w piątek z Pucharu Hiszpanii, wygrał dzień później u siebie z Getafe 4:1 w spotkaniu 14. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Po tym zwycięstwie "Królewscy" awansowali na drugie miejsce (30 pkt), ale trzecie Atletico Madryt (29 pkt) zagra wieczorem na wyjeździe z Granadą.

W ostatnich dniach "Królewscy" byli w centrum uwagi piłkarskiego świata z uwagi na wystawienie w meczu 1/16 finału Pucharu Hiszpanii z trzecioligowym Cadiz CF nieuprawnionego zawodnika - Denisa Czeryszewa. W efekcie zostali wyrzuceni z tych rozgrywek.

Władze Realu zapowiedziały odwołanie, a na razie ich piłkarze odnieśli wysokie zwycięstwo w Primera Division. W starciu z Getafe gospodarze wszystkie cztery bramki zdobyli już przed przerwą. Strzelcem dwóch goli był Francuz Karim Benzema, a po jednym trafieniu zaliczyli Walijczyk Gareth Bale i Cristiano Ronaldo.

Jedynego gola dla gości strzelił w 70. minucie doświadczony obrońca Alexis, były piłkarz m.in. Valencii i Sevilli.

Najciekawiej w 14. kolejce zapowiada się sobotnie starcie dwóch uczestników Ligi Mistrzów - Valencii z prowadzącą w tabeli Barceloną. "Nietoperze" w poprzednim sezonie spisywały się bardzo dobrze, ale w obecnym rozczarowują swoich kibiców. Mają zaledwie 19 punktów i zajmują dziewiątą lokatę.