Bayern poległ 1:3. Lewandowski bez gola

PAP/EPA/GUIDO KIRCHNER

Bayern Monachium przegrał na wyjeździe 1:3 z Borussią Moenchengladbach w meczu 15. kolejki Bundesligi. Gospodarze w czternaście minut zdobyli trzy bramki, a goście z Monachium odpowiedzieli tylko jednym trafieniem Francka Ribery'ego, który zmienił na boisku w 75. minucie Roberta Lewandowskiego. Dla Bawarczyków była to pierwsza porażka w tym sezonie.

Dla Bayernu Monachium wyjazdowe spotkania z Borussią Moenchengladbach nigdy nie należały do najłatwiejszych. Spośród obecnie występujących drużyn w Bundeslidze Bawarczycy mają gorszy stosunek meczów bezpośrednich tylko z SV Darmstadt 98, a sobotnie spotkanie tylko to potwierdziło.

"Źrebacy" po raz pierwszy trafili do siatki Manuela Neuera w 54. minucie, a kapitalną wymianę podań sfinalizował Oscar Wendt. Gospodarze błyskawicznie poszli za ciosem i w 68. minucie prowadzili już 3:0. Bramki dla Borussi Moenchengladbach zdobywali jeszcze Lars Stindl oraz Fabian Johnson. Bawarczycy odpowiedzieli tylko jedną bramką, a jej autorem był Franck Ribery.

Wracający po długiej kontuzji Francuz zmienił w 75. minucie na placu gry Roberta Lewandowskiego, który sobotniego spotkania z całą pewnością nie zaliczy do udanych.

Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 3:1 (0:0)

Bramki: Wendt 54', Stindl 66', Johnson 68' - Ribery 81'