Śląscy piłkarze złożyli życzenia górnikom. "Nie byłoby 14 tytułów bez ich ciężkiej pracy"

Sport
Śląscy piłkarze złożyli życzenia górnikom. "Nie byłoby 14 tytułów bez ich ciężkiej pracy"
fot. gkskatowice.eu

Barbórka to wyjątkowy dzień na Śląsku. GKS Katowice i Górnik Zabrze, kluby o silnych korzeniach górniczych, świetnie o tym pamiętają. - Nie byłoby 14 tytułów mistrzostw Polski, bez ciężkiej pracy górników - mówi Stanisław Oślizło legendarny gracz Górnika Zabrze w filmie z życzeniami z okazji Barbórki.

4 grudnia to szczególny dzień wart "śląskiej sztamy". Wspólne życzenia od Górnika Zabrze i GKS Katowice dla górników to już tradycja.

 

- Nie byłoby 14 tytułów mistrzostw Polski bez ciężkiej pracy piłkarzy na boisku i górników w kopalniach całego Śląska - mówi Stanisław Oślizło, legenda zabrzańskiego klubu. - Tuż po maturze pracowałem w kopalni Marcel i na własnej skórze przekonałem się jak wyglada ciężka praca górników pod ziemią - opowiada Oślizło.

 

Jan Furtok - znakomity piłkarz GKS Katowice - wspomina z kolei swojego ojca, który zginął tragicznie w kopalni, gdy Furtok miał pół roku. - Nawet go nie znałem - dodaje piłkarz.

 

Także młodzi zawodnicy doceniają  górników. - W GKS Katowicach pamiętamy o górniczych tradycjach - zapewnia Mateusz Kuchta. - Wiemy dzięki czyjej ciężkiej pracy budowano fundamenty naszego klubu.

 

- Dla nas to zaszczyt, że pracownicy kopalń przychodzą na Bukową dopingować nas - podkreśla inny gracz Gieksy Łukasz Pielorz. A gracz z Zabrza, Aleksander Kwiek, dodaje: - To dzięki waszej ciężkiej pracy Śląsk tak się zmienia.

 

www.gkskatowice.eu,gornikzabrze.pl

 

 

 

AZ/kan/gr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie