Polska gra "Wiedźmin 3: Dziki Gon" najlepszą grą roku, a CD Projekt Red, który ją zaprojektował, najlepszym studiem!

Kultura
Polska gra "Wiedźmin 3: Dziki Gon" najlepszą grą roku, a CD Projekt Red, który ją zaprojektował, najlepszym studiem!
CD Projekt

Wielki sukces Polaków w konkursie Game Awards: gra "Wiedźmin 3: Dziki Gon" zwyciężyła w dwóch kategoriach - Gra Roku i Najlepsza Gra Role Playing (RPG). Jury doceniło również studio CD Projekt Red, które zostało uznane za Developera Roku 2015.

"Wiedźmin 3: Dziki Gon" wygrał w trzech z siedmiu kategorii, w których był nominowany do nagród w konursie The Game Awards 2015. Najważniejszym trofeum jest tytuł gry roku. W tej kategorii polska produkcja prześcignęła tak głośne tytuły jak: "Bloodborne", "Metal Gear Solid V" i "Fallout 4".

 

 

Trofea zostały wręczone na gali w Los Angeles w USA.

 

Nagrody Game Awards przyznawane są od 2014 r. Uznaje się je za kontynuację nagród Video Game Awards, które wręczane były w latach 2003-2013. Zwycięzców w kategoriach głównych wyłaniają głosy jury, które złożone jest z przedstawicieli renomowanych mediów z całego świata. W pozostałych kategoriach nagrody przyznaje publiczność.

 

Nie są to pierwsze statuetki zdobyte przez CD Pojekt RED na gali the Game Awards. W 2014 r. gra "Wiedźmin: Dziki Gon" została uhonorowana przez publiczność tytułem Najbardziej Oczekiwanej Gry 2015 r. Wcześniej otrzymała cztery nagrody Golden Joystick.

pen/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie