Młodzież Wszechpolska pilnuje kościoła w Krakowie. Chroni go przed profanacją

Polska
Młodzież Wszechpolska pilnuje kościoła w Krakowie. Chroni go przed profanacją
Polsat News

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej patrolują w nocy kościół św. Wojciecha na Rynku w Krakowie. Pilnują go przed ewentualną profanacją. W ostatnim czasie miały miejsce włamania do trzech świątyń w Polsce. Wszechpolacy otrzymali informację, że kolejnym miejscem profanacji może być krakowski kościół. Straż obywatelską chcą pełnić, dopóki policja nie znajdzie sprawców dokonanych kradzieży.

Młodzież Wszechpolską miał ostrzec znajomy ksiądz. Zaznaczył on, że już wcześniej jeden z kościołów pod wezwaniem św. Wojciecha na Dolnym Śląsku został sprofanowany.

 

- Św. Wojciech był misjonarzem pogan. Być może neopoganie specjalnie właśnie taki kościół wybrali - mówi Bartłomiej Mróz z krakowskiej Młodzieży Wszechpolskiej.

 

Sprofanowano m.in. świątynie  w Kawicach koło Legnicy, Milejczycach przy granicy z Białorusią (z obu skradziono tabernakulum) oraz w sanktuarium Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Koszalińska policja zatrzymała trzech mężczyzn i odzyskała skradzione z sanktuarium przedmioty. 


Kościół pod wezwaniem św. Wojeciecha ma zainstalowany monitoring, chronią go prywatna firma i policja. - Centrum miasta to miejsce, gdzie na każdej służbie jest co najmniej 44 policjantów - podaje rzecznik prasowy KWP w Krakowie, podinsp. Mariusz Ciarka.

 

Będą współpracować z hierarchami

 

Wszechpolacy prowadzą jednak nocne patrole w okolicy świątyni, by zapobiec włamaniu.


- Patrolujemy i sprawdzamy, czy ktoś podejrzany się tu nie kręci, czy nie próbuje włamać się do kościoła. Obserwujemy jedne i drugie drzwi - powiedział Piotr Baliński z Młodzieży Wszechpolskiej w Krakowie.

 

Patrole mają trwać do czasu wykrycia sprawców kradzieży w Kawicach i Milejczycach. Wszechpolacy chcę też porozmawiać z krakowskimi hierarchami o tym, jak chronić kościoły przed profanacjami.

 

 

Za Młodzież Wszechpolska - Okręg Małopolski:Słyszeliście o profanacji kościoła św. Wojciecha w Kawicach (diecezja...

Posted by Młodzież Wszechpolska on 30 listopada 2015
wj/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie