Czeska mistrzyni olimpijska grała i śpiewała na ulicy. Zarobiła ok. 8 złotych

Kultura
Czeska mistrzyni olimpijska grała i śpiewała na ulicy. Zarobiła ok. 8 złotych
fot. twitter.com

Snowboardzistka Eva Samkova, która wywalczyła w Soczi pierwszy złoty medal dla Czech w konkurencji snowcrossu, przegrała zakład z kibicami i musiała zaśpiewać publicznie piosenkę. Uczyniła to na głównej ulicy Pragi Vaclavske Namesti, przygrywając na ukulele.

22-letnia zawodniczka zebrała za swój występ brawa oraz 50 koron czeskich, które przechodnie wrzucili do wystawionego kapelusza. Wykonała utwór "Ameryka" znanej czeskiej grupy rockowej Lucie, której jest fanką. Na ukulele uczyła się grać przez ostatnie dwa miesiące.

 

 

Zakład dotyczył czasu przejazdu na jednej z tras treningowych w szwajcarskim Saas Fee. Samkova zjechała wolniej niż zakładała.

 

Sportsmenka, która wcześniej grała już publicznie na saksofonie, ma wiele pasji. Jedną z nich są konie. Ma już zresztą jednego, którego dostała w prezencie po triumfie olimpijskim od władz swego rodzinnego miasta Vrchlabi w powiecie Trutnov.

 

Czeszka przyznała, że czeka na początek rywalizacji w Pucharze Świata. Ta rozpocznie się już 12 grudnia w austriackim Montafon.

 

PAP

Az
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie