73. Konkurs Szopek Krakowskich. Jak zwykle zachwycają

Kultura
73. Konkurs Szopek Krakowskich. Jak zwykle zachwycają
PAP/Jacek Bednarczyk

U stóp pomnika Adama Mickiewicza na Rynku Głównym w Krakowie zaczęto w czwartek układać szopki bożonarodzeniowe. Do rywalizacji o nagrody w Konkursie Szopek Krakowskich przystąpili doświadczeni szopkarze oraz dzieci z krakowskich i podkrakowskich przedszkoli, szkół podstawowych i podopieczni zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Wstępny przegląd szopek i wydawanie numerów konkursowych trwało do południowego hejnału z wieży Mariackiej. Gdy wybrzmiał, szopkarze uformowali  uroczysty korowód i podążyli za krakowiakiem z kolędniczą gwiazdą, by wkroczyć na estradę, tam zaprezentowali swe prace publiczności.


Po prezentacji szopki zostały przeniesione do sal wystawowych Pałacu Krzysztofory, gdzie będzie obradowało jury konkursu. Każda szopka zostanie oceniona według utrwalonych tradycją kryteriów (dekoracyjność, kolorystyka, figurki, architektura, elementy ruchome, tradycyjność, nowatorstwo i ogólne wrażenie artystyczne). Autorom najpiękniejszych szopek zostaną przyznane nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych.


Najpiękniejszą szopkę poznamy w niedzielę 6 grudnia o godz. 12:00.

grz
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie