Tiger Woods nudzi się bez golfa. "Nie myślę o przyszłości"

Sport
Tiger Woods nudzi się bez golfa. "Nie myślę o przyszłości"
flickr/Keith Allison/CC BY-SA 2.0

Słynny amerykański golfista, były lider rankingu światowego Tiger Woods, który w połowie września przeszedł kolejną operację kręgosłupa, nadal nie rozpoczął treningów i nie wie, kiedy wróci do sportu. - Na razie moją jedyną aktywnością jest spacer - powiedział.

Woods w ciągu 19 minionych miesięcy przeszedł trzy operacje kręgosłupa. Ostatnia polegała na usunięciu niewielkiego fragmentu dysku, uciskającego jeden z nerwów, co powodowało ból pleców oraz biodra. Zdaniem lekarzy zabieg zakończył się sukcesem.

 

Golfista, który 30 grudnia skończy 40 lat, przebywa obecnie na Bahamach. Przyznał, że najwięcej czasu poświęca obecnie na... gry komputerowe.

 

- Nie potrafię odpowiedzieć, kiedy wrócę i nie wie tego także mój lekarz. Być może przerwa potrwa cały następny rok. Nie mam żadnego harmonogramu dochodzenia do formy. Nie myślę o przyszłości, żyję z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień -  powiedział zwycięzca 14 turniejów wielkoszlemowych.

 

Woods po raz ostatni wziął udział w zawodach 23 sierpnia. W sezonie 2015 wystąpił w zaledwie 11 turniejach, a jego najlepszym wynikiem było dziesiąte miejsce. W rankingu światowym zajmuje obecnie 400. miejsce.

 

- Mam nadzieję, że będę mógł wrócić do gry. Naprawdę brakuje mi tego, tej rywalizacji z chłopakami - dodał Woods.

 

PAP

Az/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie