MSZ uruchomiło specjalną stronę szczytu NATO w Warszawie

Polska
MSZ uruchomiło specjalną stronę szczytu NATO w Warszawie
msz.gov.pl/pl

Witryna zainaugurowała swoją działalność postem pt. "Szczyt NATO czyli drogowskaz", wyjaśniającym jak ważnym wydarzeniem będzie spotkanie 8 i 9 lipca 2016 r. w Warszawie. Pojawią się na nim przywódcy ok. 65 państw, liderzy najważniejszych organizacji partnerskich Sojuszu, 2,5 tys. delegatów i 1,5 tys. dziennikarzy.

- Tysiące osób przyjedzie do Warszawy po to, by wspólnota transatlantycka, sojusz i jego partnerzy potrafili lepiej przeciwdziałać zagrożeniom ze wschodu i z południa: asertywnej Rosji czy terrorystom w stolicach państw członkowskich - poinformował pełnomocnik MSZ ds. Przygotowania Szczytu NATO w Polsce, ambasador Tomasz Chłoń.

 

- Gdy Polska przystępowała do NATO w 1999 r., Sojusz interweniował humanitarnie w rozdartych konfliktami etnicznymi Bałkanach Zachodnich. Dzisiaj Albania i Czarnogóra są już członkami NATO, a program partnerstwa dla pokoju stabilizuje cały region - podkreślił ambasador.

 

- W misjach bałkańskich, w Afryce i w Afganistanie służyło około 60 tysięcy Polaków: żołnierzy, policjantów i cywili; 63 oddało życie. Niegdyś bardziej odległa, dzisiaj strefa niestabilności, a nawet wojny w sąsiedztwie Sojuszu zbliżyła się od wschodu. 600 km od polskich granic. To niewiele więcej niż z Warszawy do Berlina. Warszawski szczyt NATO odpowie na te wyzwania. Skutecznie - zapewnił Tomasz Chłoń.

.

.

Poniżej relacja z ceremonii odsłonięcia logo Szczytu NATO w Warszawie.

 

 

MSZ.gov.pl

po/pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie