Darmowy internet od Plusa w miejskich autobusach w Warszawie

Technologie
Darmowy internet od Plusa w miejskich autobusach w Warszawie
plus.pl

Operator sieci komórkowej Plus został partnerem technologicznym i dostawcą internetu w technologii LTE dla Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Z bezpłatnego dostępu do Wi-Fi można korzystać już w ponad 500 pojazdach.

Autobusy MZA z bezpłatnym dostępem do internetu oznaczone są naklejką z piktogramem Wi-Fi znajdującą się przy wejściu do pojazdu.


Korzystanie z internetu jest bardzo proste. Wystarczy w urządzeniu wybrać połączenie freewifi.waw.pl z numerem taborowym (numerem bocznym) pojazdu i zaakceptować regulamin. Jedynym ograniczeniem jest 30 minutowa długość sesji oraz prędkość wynosząca 2 Mb/sek.


Technologia LTE jest dostepna w 95 proc. autobusów z bezpłatnym Wi-Fi. Do końca stycznia bezpłatny internet obejmie cały tabor MZA, czyli ponad 1300 autobusów; w 99 proc. z nich internet będzie działał w technologii LTE.


- Pasażerowie na pewno przekonają się, że korzystanie z tego internetu to sama przyjemność – zachęca Grzegorz Rogulski, kierownik działu reklamy i promocji MZA w Warszawie.


Freewifi.waw.pl w warszawskich autobusach to największa sieć tego typu w Polsce. W listopadzie w systemie freewifi.waw.pl wykonano

70 tys. sesji i przesłano 1,68 TB danych.

 

Polsat News

prz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie