W przyszłym roku powstanie pierwsza seria wyścigowa... bez kierowców

Technologie
W przyszłym roku powstanie pierwsza seria wyścigowa... bez kierowców
avda-foto/Flickr.com
Wyścig Formuły E

To nie żart - w 2016 roku będziemy mogli pasjonować się zmaganiami autonomicznych bolidów. Roborace to pierwsza w historii seria wyścigowa bez kierowców.

Za Roborace stoją twórcy Formuły E - zdobywającej coraz większą popularność serii wyścigowej dla bolidów napędzanych energią elektryczną.

 

Nowa seria będzie imprezą towarzyszącą każdemu wyścigowi Formuły E w sezonie 2016-2017. Elektryczne, autonomiczne bolidy będą rywalizować w godzinnych wyścigach. Celem tych zmagań jest rozwój algorytmów odpowiadających za prowadzenie auta i sztucznej inteligencji.

 

- To świetne miejsce do eksperymentowania i przedstawienia nowych pomysłów oraz zwrócenia uwagi na nie przez cały świat. Pod pełną kontrolą, w środowisku, w którym ludzie będą mogli przekonać się, że to bezpieczne - powiedział Mark Preston z Team Aguri startującego w Formule E.

 

Formuła E powstała w 2012 roku. Stosowane są w niej jednomiejscowe samochody elektryczne. Serię nadzoruje FIA. Pierwszy sezon - 2014/2015 - wygrał Nelson Piquet jr. W klasyfikacji konstruktorów najlepszy był e.dams Renault.

 

mashable.com

pr/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie