Nowy Top Gear - bez Clarksona - będzie miał premierę 8 maja

Kultura
Nowy Top Gear - bez Clarksona - będzie miał premierę 8 maja
mat. prasowe
Logotyp Top Gear

Przyszły rok zapowiada się bardzo obiecująco dla fanów programów motoryzacyjnych. Poza nowym show Jeremy'ego Clarksona realizowanym przez Amazona, do BBC wróci także Top Gear. Jego nowy gospodarz Chris Evans zapowiedział, że pierwszy odcinek zobaczymy 8 maja 2016 roku.

Evans o dacie premiery poinformował w weekend na antenie BBC1 w programie "Saturday Kitchen". Brytyjczyk, który w swoim dorobku ma wiele programów telewizyjnych i radiowych, podpisał latem trzyletni kontrakt na prowadzenie nowego Top Geara. Kontrakt z Clarksonem nie został odnowiony po incydencie z producentem. Kontrowersyjny gwiazdor miał uderzyć pracownika programu.

 

Niewiele wiadomo o nowym Top Gear. Evans juz wcześniej mówił jednak, że program zrezygnuje z formuły z trzema prowadzącymi, która przyniosła mu sukces. - Będziemy robić rzeczy inaczej, ponieważ musimy i chcemy - tłumaczył. Nie wiadomo, czy program poprowadzi samodzielnie.

 

Wiadomo natomiast, że co najmniej jeden z 16 odcinków odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Ponadto szykowany jest odcinek specjalny w tym kraju.

 

Konkurentem dla Top Geara będzie nowy program Amazona, który poprowadzi Clarkson razem z Jamesem Mayem i Richardem Hammondem, którzy także opuścili show BBC. Program Clarksona będzie dostępny na platformie Amazona o nazwie Prime Instant Video. Pierwszy odcinek powinien trafić do sieci w połowie przyszłego roku.

 

theverge.com, guardian.co.uk

pr/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie