Burze przeszły nad woj. lubelskim. 18 interwencji w Lublinie i aż 87 zgłoszeń w całym regionie

Polska
Burze przeszły nad woj. lubelskim. 18 interwencji w Lublinie i aż 87 zgłoszeń w całym regionie
Polsat News

Kilkanaście razy musiała interweniować straż pożarna w Lublinie po burzy z gradem, która nad ranem przeszła przez całe województwo. W Nasutowie wichura zerwała dach z budynku przedsiębiorstwa mięsnego.

W Nasutowie wichura trwała dosłownie chwilę. Z budynku zakładu miejskiego "Ryjek" z łatwością zerwała fragment dachu o powierzchni 600 metrów. Blacha uszkodziła siedem znajdujących się na parkingu samochodów.

 

W wyniku wichury nikt nie ucierpiał. Na miejscu wciąż pracuje straż pożarna. Pojawi się też nadzór budowlany, by sprawdzić, czy konstrukcja budynku nie została naruszona.

 

18 interwencji w Lublinie

 

W Lublinie burza i wichura spowodowały opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Trwa usuwanie powalonego drzewa na Al. Racławickich. Trolejbusy bez alternatywnego napędu oczekują na zakończenie prac związanych z wycinką.

 

W samym Lublinie strażacy interweniowali 18 razy. W całym regionie otrzymali 87 zgłoszeń. Wyładowania atmosferyczne, połączone z gradem, deszczem i silnym wiatrem, wystąpiły w rejonie Lubartowa, Ryk, Lublina, Chełma i Włodawy.

mr/luq
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie