Zmarł szef śląskiej PO Tomasz Tomczykiewicz

Polska
Zmarł szef śląskiej PO Tomasz Tomczykiewicz
PAP

Tomasz Tomczykiewicz był szefem Rady Regionalnej Platformy Obywatelskiej, a w latach 2011-2015 sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki. 25 października został wybrany posłem VIII kadencji Sejmu. Tomczykiewicz od dawna ciężko chorował na nerki. Kilka lat temu przeszedł transplantację. Zmarł w szpitalu. Miał 54 lata.

Tomczykiewicz działał m.in. w Akcji Wyborczej Solidarność, Unii Polityki Realnej, Stronnictwie Polityki Realnej, Stronnictwie Konserwatywno-Ludowym, a od 2001 roku w Platformie Obywatelskiej, w której od 24 czerwca 2006 do 8 października 2010 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego tego ugrupowania.

 

Od 2001 r. sprawował mandat poselski. Był posłem IV i V kadencji, a w wyborach parlamentarnych w 2007 r. został posłem VII kadencji. Pełnił również funkcję wiceprzewodniczącego komisji śledczej do zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy.

 

W 2010 r. został wybrany na przewodniczącego klubu parlamentarnego swojego ugrupowania, funkcję tę pełnił do końca VI kadencji Sejmu. W wyborach w 2011 r. kolejny raz uzyskał mandat poselski i do 2015 r. był nieprzerwanie wiceministrem gospodarki ds. energetyki, górnictwa, ropy i gazu.

 

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. z sukcesem ubiegał się o reelekcję, uzyskując 10 tys. 814 głosów. W obecnej kadencji był przewodniczącym sejmowej komisji mniejszości narodowych i etnicznych.

 

Na Twitterze posła pożegnało wielu polityków.

 

 

 

 

 

 

po/hk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie