Włoskie media: Kamil Glik zostaje w Serie A

Sport
Włoskie media: Kamil Glik zostaje w Serie A
fot/twitter/@kamilglik25

Ani Premier League ani Bundesliga. Kamil Glik do 2019 roku zostanie w swoim obecnym klubie - Torino FC. Jak podaje gazeta "Tuttosport" kapitan włoskiego klubu już niedługo przedłuży umowę o dwa lata.

Glikiem latem interesowały się zespoły z angielskiej Premier League oraz niemieckiej Bundesligi. Ostatnio mówiło się o zainteresowaniu VFB Stuttgart, które było gotowe wyłożyć za niego 9 mln euro, ale wygląda na to, że Glik zostanie na dłużej w Serie A. Obecny kontrakt wygasa w 2017 roku, ale klub z Turynu myśli o przyszłości. Kamil Glik oprócz nowego kontraktu dostanie podwyżkę, na razie nie wiadomo jakiej wysokości.

 

Spekulacje na temat klubowej przyszłości Glika krążą we Włoszech od wielu miesięcy. W letnim okienku transferowym Cairo zapewniał, że świetne występy stopera chce nagrodzić znaczącą podwyżką pensji, jednak do przedłużenia obowiązującego do 30 czerwca 2017 roku kontraktu nie doszło. Zdaniem włoskich dziennikarzy stanie się to w najbliższym czasie.

 

W ostatnich tygodniach nowe umowy podpisali już czołowi gracze klubu Cesare Bovo, Emiliano Moretti, Giuseppe Vives oraz Alessandro Gazzi. Następni w kolejce czekają Kamil Glik, Nikola Maksimović oraz Bruno Peres.

Az
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie