Stadion PGE Narodowy zaprasza przez całą zimę

Kultura

Trzy lodowiska, górka lodowa, skatepark oraz Warszawski Jarmark Świąteczny - to niektóre atrakcje przygotowane w ramach akcji Zimowy Narodowy. Tegoroczna edycja rozpoczęła się w sobotę na stadionie PGE Narodowym w stolicy.

Już w ten weekend na gości czekają m.in.: dyskoteka na łyżwach, animacje dla dzieci, warsztaty deskorolkowe i rolkowe, zdobienie świątecznych stroików na Warszawskim Jarmarku Świątecznym, występy taneczne, muzyczne i teatralne. Pierwsi goście będą mogli skorzystać z lodowisk i górki lodowej już od rana.

 

W sobotę i niedzielę instruktorzy uczą najmłodszych - poprzez zabawę przy muzyce - jazdy na łyżwach. Ponadto w sobotę wieczorem starsi goście Zimowego Narodowego będą mogli bawić się w trakcie dyskoteki na łyżwach.

 

W tym roku zaplanowano także warsztaty dla fanów m.in. desek, rolek, wrotek i curlingu - będą oni mogli doskonalić swoje umiejętności w wydzielonej strefie na Stadionie Narodowym.

 

 

- To nie jest alternatywa dla innych aktywności. To jest jedyna możliwa aktywność zimowa w stolicy, poza może Górką Szczęśliwicką - powiedział Tomasz Półgrabski, prezes spółki PL2012, która administruje stadionem. - W ciągu poprzedniej edycji odwiedziło nas 500 tysięcy  ludzi - dodał.

 

Już po raz drugi w ramach Zimowego Narodowego odbędzie się "Warszawski Jarmark Świąteczny”. Już w sobotę odwiedzający mają okazję spróbować gorącej czekolady i przysmaków oferowanych przez wystawców.

 

Z kolei Lasy Państwowe zaprosiły w sobotę na swoje stoisko edukacyjne, na którym można samodzielnie zrobić świąteczny stroik oraz nauczyć się, jak dokarmiać ptaki zimą, czy dowiedzieć się, jak wybrać świąteczną choinkę. Organizowana jest także degustacja "leśnych przysmaków" oraz możliwość sprawdzenia się w roli drwala.

 

W niedzielę będzie można posłuchać Pawła Stasiaka, wokalisty zespołu Papa D. W ostatni dzień weekendu planowany jest także występ podopiecznych Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe. Na zakończenie pierwszego weekendu na Zimowym Narodowym wystąpi Teatr N.O.R.A. z repertuarem Agnieszki Osieckiej i przebojami okołoświątecznymi.

 

Polsat News/PAP

na/hk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie