Piątkowska mistrzynią Europy! Totalna dominacja Polki w starciu z Riederer

Sport
Piątkowska mistrzynią Europy! Totalna dominacja Polki w starciu z Riederer
Facebook/Ewa "Tygrysica" Piątkowska

W walce wieczoru gali bokserskiej w Rzeszowie Ewa Piątkowska (8-1, 4 KO) pokonała na punkty Marie Riederer (15-4, 10 KO). "Tygrysica" przeszła do historii jako pierwsza Polka, która zdobyła pas mistrzyni Europy! Swoje walki wygrali również Marek Matyja, Przemysław Runowski oraz Michał Cieślak.

Dla Ewy Piątkowskiej walka w Rzeszowie była największym wyzwaniem w karierze. "Tygrysica" zdała test na piątkę z plusem i w starciu z Marie Riederer okazała się pięściarką zdecydowanie lepszą. Polka od początku pojedynku narzuciła swój styl i nie pozwoliła niemieckiej zawodniczce nawet na chwilę przejąć kontroli nad przebiegiem walki. Na przestrzeni dziesięciu rund Piątkowska wygrała według sędziów dziewięć rund, choć nawet największym ekspertom pięściarstwa będzie ciężko wskazać starcie, w którym według punktowych Polka przegrała.

 

Kochani, dzisiaj tylko szybki meldunek, bo lecę świętować. Ewa Piątkowska, Wasza pierwsza polska Mistrzyni Europy w boksie zawodowym :) :) :)

Posted by Ewa "Tygrysica" Piątkowska on 27 listopada 2015


Kibiców w rzeszowskiej hali do czerwoności rozgrzała walka Marka Matyi i Bartłomieja Grafki, którzy zaserwowali kibicą prawdziwą ringową wojnę. Grafka pokazał, że zwycięstwo z Pawłem Głażewskim w Wieliczce nie było przypadkowe, a Matyja udowodnił, że z każdym kolejnym występem robi coraz większe postępy. Ostatecznie jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył podopieczny Fiodora Łapina.
 

Zwycięstwa na swoim koncie zapisali również Michał Cieślak i Przemysław Runowski. Cieślak w swoim stylu od początku walki ruszył do agresywnej ofensywy i tylko kwestią czasu był, kiedy rywal padnie na deski albo zrezygnuje z dalszej rywalizacji. Stało się to dość szybko, bo już równo z gongiem kończącym drugą rundę sędzia Kromka zdecydował się przerwać nierówne starcie. Runowski natomiast rozpoczął rywalizację z niebezpiecznym Felixem Lorą z dużym respektem i jak sam przyznał po walce ze zbyt dużym. Polak rozkręcał się z rundy na rundę i zwyciężył na kartach punktowych u większości sędziów.


Wyniki gali w Rzeszowie:


Ewa Piątkowska (8-1, 4 KO) pokonała przez jednogłośną decyzję sędziów (99:91, 99:91, 99:91) Marie Riederer (15-4, 10 KO)


Marek Matyja (11-0, 4 KO) pokonał Bartłomieja Grafkę (15-19-1, 6 KO) przez jednogłośną decyzję sędziów (78:74, 78:74, 78:75)

 
Michał Cieślak (11-0, 7 KO) pokonał przez TKO w drugiej rundzie Hamzę Wanderę (18-9-3, 13 KO)


Przemysław Runowski (10-0, 2 KO) pokonał Felixa Lorę (18-20-5, 9 KO) przez niejednogłośną decyzję sędziowską (98:92, 95:97, 97:93)


Łukasz Różański (2-0, 1 KO) pokonał Artsioma Czarniakiewicza (1-12, 1 KO) przez decyzję sędziów (40:36, 40:36, 40:36)


Polsatsport.pl

mt, Polsat Sport/gr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie