Norweg pierwszy w biegu Pucharu Świata na 10 kilometrów

PAP/Grzegorz Momot
Najlepszy z Polaków Maciej Staręga był w Kuusamo 63.

Norweg Martin Johnsrud Sundby wygrał w Kuusamo bieg na 10 km techniką dowolną, zaliczany do narciarskiego Pucharu Świata. Najlepszy z Polaków Maciej Staręga był 63.

Sundby to zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie. Drugiego Kanadyjczyka Alexa Harveya wyprzedził o 11,2 sek., a trzeciego Szwajcara Dario Colognę o 11,6 sekundy.

Najlepszy z Polaków Maciej Staręga był 63. Stracił on do zwycięzcy 1.39,9. Jan Antolec był 69. i miał 1.44,8 straty, a Konrad Motor zajął 82. miejsce ze stratą 2.16,1. Zawody ukończyło 111 narciarzy.

W Finlandii zaplanowano łącznie trzy starty, które składają się na mini cykl Ruka Triple. Można w nim wywalczyć łącznie aż 350 punktów do klasyfikacji generalnej PŚ - po 50 za zwycięstwo w każdej z konkurencji i 200 za zwycięstwo w całych zawodach. W tym zestawieniu Maciej Staręga jest 63.